Devlet Memurluğu

Kimyagerlik kadrolarına KPSS-B sınav sonucuna göre atama yapılmaktadır. 2 yılda bir sınav yapılmaktadır.

Kimyagerlik atamalarında KPSS P3 puanı hesaplanmakta ve ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile bu puan türüyle atama yapılmaktadır.

Tarım, Hayvancılık ve Gıda Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Gümrük ve ticaret Bakanlığı, Sağlık Bakanlığıi Üniversiteler, Torak Mahsülleri Ofisi, Adli Tıp Kurumu, Kültür Bakanlığı, Maden Tekik Arama, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Eletrik  Üretim A:Ş:, Türkiye Elektirk İletim A:Ş:, Türkiye Atom Enerjisi Kurunu, Devlet Malzeme Ofisi, Türkiye Çay İŞletmeleri A:Ş, Eti Maden İşletmeleri Gnel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk standartları Enstitüsü gibi kamu kurum ve kuruluşlarında kimyager olarak çalışabilirler.
 

Geçmiş yılllarda yapılan atamalarda; KPSS P3 puan türüyle; 2011 yılında 54,2010'da 27, 2009'de 38, 2008'de 23, 2007'da 37, 2006'de 58, 2005'de 38 kimyager alinmıştır.. Yani yılda ortalama 40 kimyager alımı yapılmıştır.

Tercihlerde kimyager kadrosu bulunmazsa; az sayıda bulunursa ya da puanınınz kimyagerlik için yeterli degilse KPSS P3 puan türürnüzle ilave şart istemeyen 4001 kodlu memurluk kadrolanni tercih edebilirsiniz.

Akademisyen Hızlı Erişim

Akademisyen

Öğrenci Hızlı Erişim